Fotowoltaika dla przemysłu i biznesu – dlaczego warto?

Prowadzisz firmę a rachunki za energię spędzają Ci sen z powiek? Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie aby zapewnić Twojej firmie bezpieczeństwo energetyczne i uniezależnić biznes od podwyżek cen prądu

Po zieloną energię sięga coraz więcej polskich firm. Wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny i rosnące ceny prądu tylko przyspieszyły w ostatnim roku decyzje części przedsiębiorców o zainwestowaniu we własną instalację fotowoltaiczną.

Korzystanie z zielonej energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne jest bowiem w stanie w całości zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne przedsiębiorstwa, a nadwyżka przynosi dodatkowe oszczędności.

Fotowoltaika dla biznesu: Największe firmy już dawno postawiły na zieloną energię

Na odnawialne źródła energii postawiły już m. in. takie firmy jak IKEA, która już od dawna wykorzystuje energię pochodzącą z paneli montowanych na sklepach w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, a w planach ma kolejne instalacje PV – we Wrocławiu, Bydgoszczy Lublinie, Katowicach, Łodzi czy Jankach.*

Kolejny przykład to Volkswagen. Wszystkie fabryki koncernu w Poznaniu zasilane są energią ze źródeł odnawialnych, a wkrótce firma rozpocznie budowę własnej farmy fotowoltaicznej na terenie zakładu we Wrześni.

Fotowoltaika dla firm: rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw i małych biznesów

Zielona energia to jednak doskonałe rozwiązanie nie tylko dla takich gigantów jak IKEA czy Volkswagen.

Energia słoneczna z paneli fotowoltaicznych to bardzo korzysta opcja zarówno dla dużych przedsiębiorstw i zakładów, jak i mniejszych firm i biur, niezależnie od profilu i wielkości prowadzonego biznesu. Panele fotowoltaiczne na dachach biur i innych budynków przedsiębiorstwa czy też instalacja przyziemna na gruncie, uniezależni Twój biznes od cen prądu a także zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne.

Po ilu latach zwróci się fotowoltaika dla firm?

Według najnowszego indeks opłacalności instalacji fotowoltaicznej dla firm (PV Profitability Index Business) opracowanego przez ekspertów Da Vinci Green Energy, inwestycja biznesowa w fotowoltaikę zwróci się już w niespełna 3 lata!

Fotowoltaika dla firm: dofinansowania, preferencyjne kredyty, leasing

Przedsiębiorcy mogą też korzystać z wielu dofinansowań na instalację fotowoltaiczną m.in. z funduszy europejskich. Także banki oferują preferencyjne kredyty na zielone  inwestycje związane  zieloną energią, fotowoltaikę można też wziąć w leasing.

Jeśli myślisz o instalacji fotowoltaicznej dla Twojego biznesu i chciałbyś wiedzieć kiedy inwestycja się zwróci, jakie wygeneruje oszczędności i jaki w przyszłości przyniesie zysk, zapraszamy do kontaktu.

*Źródło: Rzeczpospolita. Coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi na własne OZE. 9.12.2022

© Sun Horizon S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲