Dlaczego wierzymy, że nasz model biznesowy połączony z produkcją energii może być dzisiaj bezpieczny i ponadprzeciętnie dochodowy?

  • Strona główna
  • Wiedza eksperta
  • Dlaczego wierzymy, że nasz model biznesowy połączony z produkcją energii może być dzisiaj bezpieczny i ponadprzeciętnie dochodowy?
Polska odczuwa ogromne zapotrzebowanie na zieloną energię. Zwłaszcza ze strony handlu i przemysłu. Nasz kraj ponad 70% swojej energii elektrycznej wytwarza z nieodnawialnych źródeł energii. Zgodnie z założeniami Unii Europejskiej na 2020 rok, mieliśmy do wykonania plan 15% udziału OZE w produkcji energii, który swego czasu sami sobie podnieśliśmy do 15,8%. Niestety według szacunków, nie wykonamy podstawowego planu udziału zielonej energii w produkcji . Według szacunków przyjmuje się, że możemy osiągnąć około 13,8%. Produkcja energii elektrycznej w Polsce wciąż więc skupiać się będzie głównie na nieodnawialnych źródłach, ale patrząc na ilość środków w nowej perspektywie budżetowej UE, proces transformacji może dynamicznie przyspieszyć.
Jesteśmy więc na rynku rosnącym, którego dynamiczny rozwój będzie dostarczał zysków naszym klientom.
Nasz biznes opieramy na twardych wyliczeniach wynikających z kalkulacji kosztów budowy farmy, cen sprzedaży energii oraz planowanego zysku dla SUN Horizon z inwestycji oraz najważniejszej danej jaką jest rentowność dla klienta, a ta porównując do innych pasywnych form inwestowania jest dwucyfrowa. Miejmy też na uwadze, że rentowność na tym poziomie liczona jest po niższych cenach energii z powodu pandemii, czyli mamy potencjał do wzrostu. Skupiamy się na produkcji maksymalnej dochodowości dla klienta, np. wytworzoną energię możemy sprzedawać klientowi przemysłowemu w ramach długoterminowej umowy (PPA), co pozwoli wygenerować stabilniejszy i większy zysk.
Reasumując: budowa farmy fotowoltaicznej z SUN Horizon to duża, ale dobra i stabilna inwestycja ze sprawdzonym partnerem. A zatem do zobaczenia w siedzibie SUN Horizon – spotkajmy się i porozmawiajmy o korzyściach jakie Państwo możecie osiągnąć współpracując z nami. Dobra kawa gwarantowana.
© Sun Horizon S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲